Kelemen Hunor pune sub semnul întrebării Guvernul Tomac: „Nu este o soluție bună ca…”
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a reacționat după desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru și a transmis că formațiunea pe care o conduce nu a luat încă o decizie privind susținerea viitorului Guvern. Liderul UDMR a precizat că Uniunea așteaptă să vadă mai întâi programul de guvernare, lista miniștrilor propuși și direcțiile pe care … Citește mai mult