George Simion își dă demisia
Liderul AUR George Simion, candidatul pentru alegerile prezidenţiale care s-a clasat pe primul loc după primul tur, a declarat într-un interviu miercuri pentru PrimaNews că dacă va ajunge preşedinte, va organiza un referendum pentru ca românii să decidă dacă vor „turul doi înapoi” și că intenționează să își dea demisia dacă referendumul va trece. Totodată, … Citește mai mult