Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță. Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi acordate în funcție de performanță și volumul real de muncă, nu în funcție de vechime sau statut profesional. Anunțul a fost făcut de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, care a prezentat principalele direcții ale reformei privind organizarea și plata gărzilor medicale. Potrivit acestuia, noul sistem ar urma să corecteze diferențele majore … Citește mai mult