S-a DECIS! Angajații care câștigă sub 6.000 de lei vor primi… Vezi mai mult
Venituri nete de până la 6.000 de lei din sistemul public de educație vor fi completate, începând cu drepturile aferente lunii ianuarie 2026, de o indemnizație de hrană. Măsura apare în contextul tensiunilor din școli și al discuțiilor despre o posibilă grevă generală ori chiar suspendarea anului școlar 2025–2026, fiind percepută drept un gest de echilibrare din partea autorităților. … Citește mai mult